február 12, 2019 Egyéb Nincs hozzászólás

1956-os koszorúzás és megemlékezés

 

2018. október 22-én a kora esti órákban településünk lakói megemlékezhettek az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseiről. Az eseményre az iskola udvarán, az ifjú ellenálló szobránál került sor. Örömünkre Balla Mihály országgyűlési képviselő úr elfogadta meghívásunkat. Ünnepi beszédét rövid köszöntő a településünket is érintő 1956-os események összefoglalóját követően hallhattuk, valamint a
képviselő úr lerótta tiszteletét a hősök előtt. Kovács Imre polgármester a Ludányhalászi Községi Önkormányzat részéről, Radvánszky Judit polgármester asszony a Nógrádszakál Községi  Önkormányzat részéről, Ádámné Nagy Tímea óvodavezető a Ludányhalászi Mesekert Óvoda
képviseletében és Kormány Zsoltné igazgató asszony a Ráday Gedeon Általános Iskola képviseletében helyezte el koszorúját.

A megemlékezést követően, már alkonyatkor került sor a pályázati forrásból felújított és kibővített körzeti orvosi rendelő és védőnői szolgálat ünnepélyes átadására. Megnyitójaként sok érdekes információt tudhattunk meg a helyi rendelőintézet és magának az épületnek a történetéről, majd Kovács Imre polgármester úr néhány szóban összefoglalta a felújítás útját az ötlettől a az átadásig, megköszönve a résztvevők munkáját. Az ünnepélyes szalagátvágás után beszédet mondott Balla Mihály képviselő úr, valamint Dr. Mike Róbert c. kanonok plébános úr felszentelte az épületet. Zárásként a polgármester úr virágcsokorral köszöntötte Pesák Tamásné nyugalmazott védőnőt
településünkön végzett sokéves, áldozatos munkájáért.

Written by ludanyhadmin