július 25, 2019 Egyéb Nincs hozzászólás

2019. március 14-én – csütörtökön – este került sor községünkben, az 1848- 49-es forradalom és szabadságharc 171. évfordulójára rendezett ünnepségre. Az ünnepély kezdetén az Ipolyon inneni és túli településekről érkezett polgármesterek és a helyi intézmények vezetői megkoszorúzták a ’48-as emléktáblát, majd Kovács Imre polgármester úr beszéde után, a közönség az egyetemisták műsorát és az általános iskolások zenés-táncos megemlékezését tekinthették meg. A megemlékezést a kokárda feltűzés követte. Az óvodásokra tűzött nemzeti jelkép már hagyományosnak számít községünkben. Az ünnepséget pohárköszöntő, valamint svédasztalos vendéglátás zárta. Utóbbit ezúton is szeretnénk megköszönni az óvoda konyhai dolgozóinak, akik minden évben finom ételekkel járulnak hozzá ünnepségünkhöz.

Written by ludanyhadmin