szeptember 25, 2019 Egyéb Nincs hozzászólás

III. Zenés és Irodalmi Est

 

Alig egy tucatnyi óra pihenő után folytatódtak településünk hétvégi programjai. A június 2.-i délelőtt afféle összekötő kapocs volt a szombati Falunap, és az aznapi zenés est között. A Szent András nagytemplomban celebrált, Ludányhalászi szabadságáért 100 évvel ezelőtt hősi halált haltak és Ludányhalászi lakosaiért felajánlott szentmise méltón folytatta a hősökre való megemlékezést. A szentmisét keretbe foglaló hangverseny a Giusto Kamarazenekar előadásában pedig már a III. Zenés és Irodalmi Estet vetítette elő. A misén részt vettek testvértelepüléseink küldöttei is. Az este fő színtere a Ráday Általános Iskolába, valamint a sportpálya területére felállított színpadra
helyeződött át. Idén megszakadni látszik a „hagyomány”, hogy a ludányhalászi rendezvényeken kötelezően esnie kell az esőnek, így
egész este kora nyárias időnek örülhettünk.
16.00-tól az érdeklődők író-olvasó találkozón vehettek részt Végh József Lászlóval, akinek visszaemlékezéseit a Ludányhalászi Hírmondó  hasábjain is nyomon követhették. A beszélgetésről az általános iskola hírei közt külön beszámoló olvasható jelen számunkban. Az est további része a könnyűzenéé volt, a színpadon egymást követték a méltán népszerű zenekarok. Nyitásként a szlovákiai Vilkéről érkezett EDDA
Majdnem adott elő az EDDA Művek dalaiból egy csokorra valót. Ők egyébként visszatérő fellépők településünkön. 17.00 órától Sipos F. Tamás mutatott be egy szűk keresztmetszetet immáron több mint 30 éves énekesi pályafutásából. Nevéhez olyan sikerek fűződnek, mint a
Nincs baj, baby, a Buli van (a parton), vagy a Trabant még az exoticos korszakból. Az idő múlásával egyre gyűlt a közönség, így az est
legnagyobb sikerét a Bikini együttes koncertje aratta. Repertoárjuk fő gerincét az együttes fénykorában, a 80-90-es évek fordulóján írt
dalok adták. A koncertek alatt látogatható volt a rendezvény támogatójának, a Palóc Út Klaszter Egyesületnek az információs sátra is. A
vendégeket étel-ital várta a pavilonokban, valamint kirakodóvásár, utazó vidámpark céllövöldével, ringlispíllel, érdekességként a bátrabbak kipróbálhatták a súlytalanság élményét az X-jump ugrálóasztalon.

Akik lemaradtak az eseményről videós bejelentkezéseket találhatnak. a Palóc Út Facebook oldalán.

 

Written by ludanyhadmin